שיפוץ מטבחים

שיפוץ מטבחים, שילוב מורכב של אמנות ומדע, הוא פרויקט הדורש מחשבה קפדנית ותכנון. זה המקום שבו עיצוב פוגש פונקציונליות, ואסתטיקה מתמזגת עם פרקטיות.

למרות שזה מפתה לעשות דבר כזה בעצמכם, מחקר וייעוץ יכולים לחסוך לכם הרבה כאבי ראש.

מדריך זה מתעמק בשלבים החיוניים, השיקולים והמלכודות הנפוצות הכרוכים בשיפוץ מטבח.

שיפוץ מטבחים

ראשיתו של שיפוץ מטבח קומפלט

המסע של שיפוץ מטבח מתחיל בהחלטה. אתם מזהים את הצורך בשינוי – אולי המטבח שלכם מרגיש מיושן, או אולי הוא חסר פונקציונליות. השינוי עשוי לכלול כל דבר, החל מארונות מטבח, שיש ועד נקודות חשמל ומערכות אינסטלציה. מה שתבחרו לשפץ תלוי בתקציב, בהעדפות ובמצב הנוכחי של המטבח שלכם.

יצירת תוכנית השיפוץ שלכם

לאחר זיהוי מה צריך שיפוץ, יוצאים לתכנון. תצטרכו ליצור סקיצה או שרטוט של פריסת המטבח שלכם, בהתחשב במיקום של מכשירי חשמל כמו מדיחי כלים, מקררים ותנורים. אתם גם צריכים לקחת בחשבון נקודות המים, חשמל וגז שאתם מתכננים להעביר או להתקין, ולהשאיר מקום לנקודות נוספות שעשויות להיות נחוצות בעתיד.

שיפוץ מטבח קיים

התחמקות ממלכודות

בעת שיפוץ מטבח חשוב להתייעץ עם קבלן שיפוצים מנוסה שיכול לתת חוות דעת על כל החלטה אשר מחליטים.

לדוגמה במידה ובחרתם להתקין כיריים מתחת לארונות זה יכול להיות גם מפגע בטיחותי וגם תברואתי, שכן במידה ותהיה התלקחות הארונות יכולים להתדלק, ובמידה והתבשלו הארונות יוכלו להתלכלך ולהתקלף. 

חוויות מסוג זה מדגישות את החשיבות של תכנון נכון. הכיריים שלכם צריכים להיות ממוקמים ליד חלון או קולט אדים כדי לאוורר ניחוחות בישול ולהגן על הארונות שלכם.

את מי כדאי להעסיק?

שיפוץ מטבחים כרוך בתיאום של בעלי מקצוע שונים, לרבות:

  • חשמלאים

 

  • אינסטלטורים

 

  • נגרים

 

  • מומחי ריצוף

 

אתם יכול לבחור לתאם עם כל איש מקצוע בנפרד, ולהעניק לכם את החופש לבחור את האנשים המדויקים שעובדים על הפרויקט שלכם. 

עם זאת, זה יכול גם להוביל לבעיות תיאום ואי הבנות, ולעתים קרובות להשאיר את בעלי הבתים נלכדים באמצע משחקי האשמה שכל איש מקצוע מעביר אחריות לאיש מקצוע אחר וחוסר תיאום, המלצה שלנו – לקחת קבלן שיפוצים עם ניסיון שירכז את כל העבודות אצלו.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, העסקת קבלן שיפוצים שיוכל לרכז את כל אנשי המקצוע הדרושים לעבודה אינה בהכרח יקרה יותר. למעשה, זה יכול להיות חסכוני יותר ובוודאי פחות מלחיץ.

כמובן שבכל הנוגע לריהוט החדש הגישה הכי נוחה עבורכם היא למצוא את הנגר שיספק לכם את התוצר שאתם רוצים שיופיע במטבח שלכם, חשוב שתעבדו עם כמות אנשי המקצוע המינימלית שיתנו לכם את התוצאה המקסימאלית.

שיפוץ מטבח ישן

השלבים המרכזיים של שיפוץ מטבח

שיפוץ מטבח טיפוסי כולל מספר שלבים.

  • ראשית, אתם מפרקים ומפנים את המטבח הקיים הכולל לרוב את הארונות, השיש, הכיור, הריצוף וכל מה שדורש החלפה. 

 

  • השלב השני כולל הקמת נקודות חשמל, גז ואינסטלציה חדשות בהתאם לתוכנית שלכם.

 

  • השלב השלישי הוא הרכבת ארונות המטבח החדשים על ידי הנגר. לאחר מכן, הזמנה והתקנה של שיש למטבח. 

 

הערכת עלות שיפוץ מטבח – כמה עולה שיפוץ מטבח – הצעות מחיר

עלות שיפוץ מטבח יכולה להשתנות במידה ניכרת בהתאם להיקף השיפוץ. זה עשוי להתחיל מכמה אלפי שקלים למתיחת פנים בסיסית וקוסמטית למטבח קטן או להמריא צפונה עבור שיפוץ מקיף. העלות מושפעת בעיקר מהבחירה שלכם בארונות מטבח, סוג השיש והכיור.

שיפוץ מטבח קטן

בחירת ארונות המטבח שלכם

מבחינת ארונות מטבח, עומדות בפניכם שתי החלטות: החומר לארון הפנימי והחומר שיצפה את הארונות. הבחירות שלכם ישפיעו מאוד על האסתטיקה, הפונקציונליות והעמידות של חלל המטבח שלכם, כמו גם על עלות השיפוץ הכוללת.

שיקולי משטח עבודה: כוחו של שיש

הבחירה במשטח עבודה, היא חלק בלתי נפרד משיפוץ המטבח שלכם. רוב פעילויות המטבח שלכם יתרחשו כאן, ויש לה השפעה משמעותית על עלות השיפוץ. 

בעוד שמשטחי עבודה מעץ או מתכת הם אפשרויות, משטחי שיש הם בחירה פופולרית בשל העמידות והיופי שלהם.

לשפץ את המטבח הצעת מחיר

אבן קיסר

אבן קיסר היא אחד מסוגי השיש הנפוצים ביותר בשימוש במטבחים. זמינה בדגמים שונים, היא עמידה בפני כתמים, חזק וקל לעבוד איתה. עם זאת, אבן קיסר לא עמידה בפני חום והשיש עלול להתנפץ או להיסדק במידה ותשימו עליה סיר רותח. המחיר של אבן קיסר למ"ר מתחיל מ-700 ש"ח וצפונה.

שיש חברון

שיש חברון, אופציה טבעית ,זולה וחסכונית, תמצאו אותו בטווחי מחירים בשוק החל מ-500 ש"ח למטר כולל התקנה.

חיפוי שיש

בשנים האחרונות צובר פופולריות טרנד חיפוי השיש לקירות המטבח ולא רק למשטחים. 

חיפוי שיש נותן לקירות ולשיש מראה שלם יותר ואסתטי יותר מאשר שיש וחיפוי קירות שונה.

שדרוג מטבח

בחירת הכיור והברזים הנכונים

בחירת אביזרי האינסטלציה למטבח שלכם משפיעה משמעותית על עלות השיפוץ הכוללת. לאחר השקעת סכום לא מבוטל בשיפוץ, לא כדאי לחסוך בכיור ובברזים. תתקינו כיור וברזים חדשים שיתנו לכם מראה חדש לגמרי למבטח, כמו כן שימו דגש לכיור שעמיד בפני חום ומשקל.

איזון בין אסתטיקה לפונקציונליות

המפתח לשיפוץ מטבח מוצלח הוא איזון בין אסתטיקה ופונקציונליות.

בעוד שמטבח מעוצב יכול להעלות את המראה של הבית שלכם, אין להתפשר על פונקציונליות.

מטבח שנראה מעולה אך לא משרת את מטרתו הוא השקעה אבודה. לכן, זכרו תמיד את השימוש המעשי של כל רכיב בעת תכנון השיפוץ שלכם.

למרות שלכולנו יש מטבחי חלומות בראש, חיוני להיות מציאותיים לגבי הציפיות שלכם, תוך התחשבות במגבלות התקציב והמקום שלכם. בעוד מגזינים ותמונות אינטרנט יכולים לספק השראה נהדרת, לא כל דבר יכול להיות מיושם באופן מעשי בחלל שלכם.

קחו בחשבון בעת השיפוץ שיש סיכוי בעתיד שתרצו לקנות מכשירי חשמל מסוימים שיתפסו לכם חלל במטבח, לכן השקיעו זמן בתכנון המטבח ואל תפספסו אף פרט.

מטבחים ישנים

לקיחת מדידות: דיוק חשוב

מידות מדויקות הן אבן היסוד של שיפוץ מטבח מוצלח. מדידות לא מדויקות עלולות להוביל לארונות לא מתאימים, למכשירים לא להיכנס לחללים המיועדים להם ולחישובים שגויים של כמויות החומר. תתנו לאיש מקצוע לקחת את המידות שיעשה את זה בצורה המדויקת ביותר.

חשיבות התאורה

תאורה במטבח היא גם מרכיב מאוד חשוב בעיצוב החלל, תאורה חמה ונעימה תשפיע מאוד על איך שתסתכלו על המטבח לעומת תאורת פלורוסנט מרצדת, תשקיעו זמן בבחירת התאורה הנכונה, בעיצוב שלה ובפונקציונליות שלה (שימו לב שהמנורה לא מפריעה לכם בחלל העבודה).

מטבח מודרני

שילוב פתרונות אחסון

מטבח מאורגן הוא מטבח יעיל. בזמן תכנון השיפוץ, שקלו לשלב פתרונות אחסון חכמים שממקסמים את השטח שלכם ושומרים על המטבח שלכם מסודר. מארונות נשלפים ועד מתלים צמודים על הקיר, יש הרבה אפשרויות לבחון.

אוורור

אוורור הוא היבט חיוני, אך לעתים קרובות מתעלמים ממנו בעיצוב המטבח. אוורור טוב שומר על המטבח נקי מעשן, ריחות מזון וחום עודף, ותורם לחוויית בישול נעימה, מומלץ תמיד בעת שיפוץ המטבח להתקין קולט אדים שיספוג את אדי השמן והעשן אליו במקום שהם יספגו על הארונות.

מטבח קומפלט עם גופי תאורה

השקעה בחומרים איכותיים

חומרים איכותיים יכולים לעמוד בפני בלאי ולהעניק יופי ותפקוד לאורך זמן. השקעה במשטחים, ארונות וריצוף איכותיים תחסוך מכם תיקונים או החלפות תכופות, מה שהופך אותה להחלטה משתלמת בטווח הארוך.

שימו לב שעולם העיצוב הוא עולם נורא דינמי, בעת שיפוץ המטבח קחו בחשבון מכירה עתידית של הבית (או שלא, לבחירתכם).

עצבו את המבטח במראה מודרני שאינו מתיישן, אחד הפקטורים החשובים ביותר בעת מכירת דירה הוא נראות המטבח.

גם אם אינכם מתכננים למכור את ביתכם בקרוב, כדאי לקחת בחשבון את ערך המכירה הפוטנציאלי שהשיפוץ שלכם יכול להוסיף.

מטבח משופץ היטב יכול להעלות משמעותית את שווי השוק של הבית. וודאו שהשיפוץ שלכם פונה למגוון רחב של קונים פוטנציאליים.

הכללת אי מטבח

אי למטבח משרת מספר מטרות, החל ממתן שטח הכנה נוסף ועד לשמש כמקום אוכל מזדמן.

עם זאת, זה דורש תכנון קפדני כדי להבטיח שהוא לא חוסם את זרימת העבודה שלכם ומתאים לפריסת המטבח שלכם.

אי גדול מימדים יכול לגרום למטבח שלכם להיראות צפוף, בעוד שאי קטן עשוי להיראות לא במקום.

האי צריך לשפר את הפונקציונליות והאסתטיקה של המטבח שלכם, לא להפריע לו.

אם פריסת המטבח שלכם מאפשרת, תשקלו לשלב פינת אוכל. זה לא רק הופך את המטבח לחלל חברותי יותר, אלא זה גם מייעל את השטח.

בעל מקצוע לשיפוץ המטבח

קחו בחשבון עיכובים

בעוד שתוכנית מפורטת היא חיונית לשיפוץ מוצלח, חשוב לא פחות להיות גמיש. עלולים להתרחש עיכובים, בעיות בלתי צפויות עלולות לצוץ, וייתכן שתצטרכו לבצע כמה שינויים של הרגע האחרון. היערכות למצבים אלו תסייע להבטיח תהליך שיפוץ חלק יותר.

תחזוקה לאחר שיפוץ

אחרי החגיגה מגיעה התחזוקה. המטבח היפהפה המשופץ שלכם ראוי להישמר במצב מעולה. הקפידו ללמוד על הליכי הניקוי והתחזוקה הנכונים של החומרים והמכשירים החדשים שלכם כדי להבטיח שהם יחזיקו מעמד לאורך שנים.

שיפוץ מטבחים הוא פרויקט משמעותי הכרוך בתכנון קפדני וקבלת החלטות. על ידי התחשבות בגורמים לעיל ועבודה עם אנשי מקצוע מהימנים, אתם יכול להפוך את המטבח שלכם לחלל שהוא גם יפה וגם פונקציונלי, המשרת את צרכי המשפחה שלכם ועולה על הציפיות שלכם.

החלפת דלתות טריקה שקטה

תוכן עניינים

מבצע על צביעת דירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

או