צביעת דירה

כאשר הקירות מתחילים להתקלף וחדר האמבטיה מלא בעובש, סימן שהגיע הזמן לצבוע את הדירה. כן, אנחנו יודעים שזה פרויקט מתיש צביעת דירה (גם נפשית וגם כלכלית) אך תחזוקה נכונה של הדירה היא צעד הכרחי גם לתחושה האישית ולפעמים אף בריאותית.

מדירת חדר ועד לדירה של חמישה חדרים, ריכזנו עבורכם כל מה שאתם צריכים לדעת: החל מ-כמה עולה צביעת דירה, איך צבעי מחליט על הצעת מחיר לצביעת דירה, מה העלות של תיקוני טיח או תיקוני שפכטל ועוד.

מחירון לצביעת דירה: צביעת דירה 100 מטר

הבנת גורמי המחיר של צביעת דירה

עלות צביעת דירה יכולה להשתנות מאוד בהתאם למספר גורמים. גודל הדירה הוא הקובע העיקרי – הן מבחינת מספר החדרים והן מבחינת שטחה. 

באופן טבעי, ככל שהדירה שלכם גדולה יותר, כך תצטרכו להשקיע יותר על צביעה. יש לציין שגם מצב הקירות משפיע מאוד על המחיר. אם הדירה שלכם סובלת מבעיות רטיבות או שהיא דורשת תיקוני גבס, איטום או עבודות שפכטל, עלות הצביעה עולה בהתאם.

השפעת הרהיטים על עלות הצביעה

כאשר בוחנים את המחיר של צביעת דירה, חשוב לא להתעלם מנוכחותם של רהיטים וחפצים אישיים. 

אם הדירה שלכם עמוסה בחפצים שדורשים פירוק והעברה, זה תמיד יוסיף לעלות הכוללת של הפרויקט. המחיר מכסה גם את ניקיון הדירה לאחר צביעה ומיקום מחדש של הפריטים שהועברו.

מחיר צביעת דירה כולל צביעת תקרה

השפעת גוון הצבע על העלות

לגוון הצבע שתבחרו יכול להיות השפעה על עלות הצביעה הכוללת. גוונים כהים יותר נוטים להיות יקרים יותר מאשר בהירים. לפיכך, אם תבחרו בצבע כהה לדירה שלכם, אתם צריכים לצפות לחשבון גבוה יותר. 

בנוסף, צביעת קיר בהיר על קיר כהה דורש צביעה של שכבות רבות, לכן גם במקרה שכזה העבודה תתייקר, העבודות הזולות ביותר יהיו של גוונים בהירים על גוונים בהירים. גם הבחירה בצביעת חדר בשני צבעים שונים מוסיפה לעלות עקב הצורך בחומרים נוספים.

אפקטי צבע והעלויות

הוספת אפקטים ומרקמים או בחירה בגרסאות צבע מיוחדות, כגון צבעי בד, שליכט צבעוני או עיצובי קירות לפי דרישה אישית כגון קירות משולשים או צורות אחרות, גם יגדילו את העלות הכוללת. 

תכונות מיוחדות אלו יכולות להעלות את האסתטיקה הכללית של הדירה שלכם, אך הן כרוכות בעלות נוספת בשל המורכבות המוגברת ודרישות החומר.

צביעת הדירה: הצעות מחיר

כמה עולה לצבוע דירה

כמה עולה לצבוע דירה:

צביעת דירה יכולה להיות השקעה טובה. המחירון הבא מספק מדריך כללי לעלות צביעת חדרים שונים בדירה. שימו לב כי מחירים אלו אינם כוללים מע"מ או עלויות תיקון נוספות. המחיר מושפע גם מהאם התקרה עוברת צביעה או לא.

צביעת דירה עם קיר בודד

המחיר לצביעת קיר בודד בדירה יכול לנוע בין 450 ל-750 ₪ (כל עוד זאת לא חומת סין כן?), שאינו כולל את עלות צביעת התקרה.

צביעת דירה מחיר: צביעת חדר אמבטיה

בהתחשב בתנאי הלחות לעתים קרובות בחדרי אמבטיה, נדרשת בדרך כלל עבודת הכנה רבה יותר. זה כולל הסרת עובש, מריחת שפכטל ומריחת חומר קשירה לפני הצביעה עם צבע נגד עובש.

המחיר לצביעת חדר אמבטיה נע בין 700 ל-1300 ש"ח ללא התקרה, או 1000 עד 1800 ש"ח עם התקרה.

אחריות על צבעי מקצועי

צביעת דירה מחיר: צביעת מטבח

כמו חדרי אמבטיה, מטבחים עשויים לדרוש עבודת הכנה רבה יותר עקב בעיות שומן או לחות. עלות צביעת מטבח נעה בין 800 ל-1600 ש"ח ללא צביעת תקרה, או 1400 עד 2300 ש"ח עם התקרה.

צביעת דירה מחיר: צביעת דירת חדר אחד

לדירת חדר ניתן לצפות לטווח מחירים של 1000 עד 2000 ש"ח ללא צביעת תקרה, או 1500 עד 3000 ש"ח אם תחליטו לצבוע את התקרה (אולם אירועים לא נחשב דירת חדר).

צביעת דירה מחיר: צביעת דירה 2 חדרים

עלות צביעת דירת שני חדרים, לרוב חדר שינה וסלון, יכולה לנוע בין 1500 ל-3000 ש"ח ללא התקרה. עם התקרה כלולה המחיר צפוי לנוע בין 2500 ל-4000 ש"ח.

צביעת דירה בסיום שכירות

 

צביעת דירה מחיר: צביעת דירה 3 חדרים

ככל שגודל הדירה גדל, כך עולה גם עלות הצביעה. לדירת שלושה חדרים כדאי להקציב בין 2500 ל-4500 ₪ ללא צביעת תקרה. אם תבחרוו לכלול את התקרה, המחיר יכול לעלות בין 4000 ל-6500 ש"ח.

צביעת דירה מחיר: צביעת דירה 4 חדרים

דירת ארבעה חדרים כוללת בדרך כלל יותר שטח פנים ולכן, דורשת יותר צבע ועבודה. ללא צביעת תקרה העלות נעה בין 4000 ל-5500 ש"ח. עם צביעת תקרה המחיר יכול לעלות בין 5000 ל-7000 ש"ח.

צביעת דירה מחיר: צביעת דירה 5 חדרים

המחיר לצביעת חלל כזה נע בין 6000 ל-8500 ש"ח ללא התקרה, ובין 8500 ל-13000 ש"ח עם התקרה כלולה.

מחיר צביעת דירה כולל תיקונים

צביעת דירה מחיר: צביעת קירות חיצוניים

קירות חיצוניים עשויים לדרוש סוגים שונים של צבע, כגון צבע אקרילי או שליכט. המחיר לשימוש בצבע אקרילי נע בין 60 ל-80 ש"ח למ"ר, בעוד שליכט יכול לעלות בין 80 ל-160 ש"ח למ"ר.

מה כדאי לדעת על מחיר צביעת דירה

צביעת דירה היא לא תהליך פשוט כפי שאתם חושבים, ישנם המון פרמטרים שיש לשקול לצביעת דירה, מחיר לצביעת דירה ישתנה לפי מספר פרמטרים: 

  • סוג הצבע (צבע אקרילי, סיד, תחליב ועוד)
  • גווני הקיר ישפיעו על צביעת קירות
  • ניסיון הצבעי
  • מספר החפצים ועוד.

 

ריכזנו עבורכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת לפני שאתם מתחילים את מלאכת הצביעה אם זה בעצמכם או בין אם זה עם צבעי מקצועי.

חומרי צבע לדירה

חומרי הצביעה התפתחו עם הזמן. כיום צבע אקרילי, עמיד, איכותי וקל לניקוי, הפך לבחירה הפופולרית ביותר לדירות. צבע אקרינול משמש לעתים קרובות בחדרי אמבטיה בשל יכולתו להגן על הקירות מפני רטיבות ועובש. 

לא נהוג יותר להתשמש בצבע סיד פרט לתקרה מכיוון שהוא נוטה ללכלך בגדים והמרקם שלו לא נעים כמו צבע אקרילי, אשר נותן לקיר מרקם חלק ויפה.

צביעת דירה במצבע: צביעת דירה בזול

צביעת חדר אמבטיה: שיקולים מיוחדים

חדרי אמבטיה דורשים הכנה קפדנית בשל הלחות הגבוהה ופוטנציאל הצמיחה של עובש.

רוב עבודות חדר האמבטיה יכללו כבר מראש טיפול בעובש במחיר, שימו לב שלא תמיד העובש יהיה נראה לעין באופן ישיר ולפעמים רק תשימו לב לקילופים בחדר האמבטיה שמתחתם יהיה העובש. 

את חדר האמבטיה נצבע עם אקרינול שזהו צבע עמיד מאוד לעומת צבעים אחרים לרטיבות ומהווה פתרון מעולה לחדרי האמבטיה.

ההופעה המחודשת של עובש בחדר האמבטיה

אפילו עם שימוש בצבע נגד עובש, חשוב להבטיח אוורור טוב בחדר האמבטיה. ללא אוורור מתאים, עובש יכול לחזור ולפגוע באיכות עבודת הצבע. 

הקפידו לפתוח חלון כאשר אינכם נמצאים בחדר האמבטיה ולאחר מקלחת חמה, במידה ומכונת הכביסה שלכם נמצאת גם היא בחדר האמבטיה הקפידו לפתוח חלון גם כאשר המכונת כביסה עובדת.

האחריות לצביעת דירה

כאשר תבצעו צביעת דירה עם צבעי מקצועי תקבלו אחריות ברוב המקרים על הצביעה, במידה ויש בעיה של רטיבות חוזרת בבית לא תהיה אחריות על העבודה והפתרון הטוב ביותר יהיה לפתור את הבעיה ורק אז לקרוא לצבעי. 

לאחר שתפתרו את הבעיה ייתנו לכם אחריות על העבודה. האחריות תהיה על קילופים בצבע ולא על הכתמה של הקירות.

צביעת דירות 3 חדרים דירה מאוכלסת

חשיבות הצעת מחיר מפורטת לצביעת דירה

הצעת מחיר מפורטת היא קריטית כאשר מתכננים לצבוע את הדירה שלכם. המחיר יכול להיות מושפע משמעותית ממצב הקירות. 

צבעי מקצועי יתן מחיר כמה עולה לצבוע את הדירה רק לאחר שביקר בדירה וראה את הבעיה, יש לראות שאין רטיבות, כמות האיטום שנדרש והאם יש קירות שבורים, תיקוני טיח ועוד.

בחירת הצבעים הנכונים לדירה שלכם

בחירת הצבעים הנכונים לדירה שלכם יכולה לשפר מאוד את המראה שלה. שכירת צבעי לדירה שיוכל לתת הדרכה לגבי הצבעים הטובים ביותר לכל חדר היא השקעה משתלמת. 

אנו ממליצים לבחור בצבעי עם ניסיון וביקורות טובות לצביעת הדירה.

אורך החיים של עבודות צבע

העמידות של עבודת צבע תלויה במידה רבה בסוג הצבע בו נעשה שימוש ובעבודת ההכנה הנעשית על הקירות לפני הצביעה. 

על ידי השקעה בצבע איכותי (לדוגמה צבע של טמבור) והכנה קפדנית, עבודת הצבע החדשה שלכם יכולה להחזיק מעמד שנים רבות ולחסוך מכם עלויות צביעה חוזרות קבועות.

צבעי לדירה: צבעים מומלצים עם הצעת המחיר

הכללת תקרות בפרויקט הצביעה

לעתים קרובות מתעלמים מהתקרות בפרויקטי צביעת דירה, אך הם יכולים להשפיע באופן משמעותי על המראה הכללי של החדר. 

אמנם צביעת התקרה תעלה את מחיר צביעת הדירה, אך זה ישלים את הפרויקט ויהפוך את העבודה למושלמת.

החשיבות של אוורור נכון בעת צביעה

אוורור טוב הוא חיוני במהלך ואחרי תהליך צביעת דירה. זה עוזר לצבע להתייבש מהר יותר, מונע הצטברות של אדי צבע בדירה שלכם, וגם יכול להפחית את הסיכוי לצמיחת עובש על הקירות החדשים שנצבעו.

השפעת התאורה על הגוונים של הצבע

האופן שבו צבע מופיע יכול להשתנות באופן משמעותי בתנאי תאורה שונים. זה תמיד רעיון טוב להתבונן בגווני הצבע שבחרתם בתנאי תאורה שונים לפני קבלת ההחלטה הסופית.

מצב הדירה: דירה ריקה מחיר צביעת הדירה

השפעת מרקם הקיר על צביעה

המרקם של הקירות שלכם יכול להשפיע על כמות הצבע הנדרשת ועל המראה הסופי של עבודת הצבע. 

קירות מחוספסים או לא אחידים עשויים להזדקק ליותר שכבות צבע או עבודת הכנה נוספת, מה שמגדיל את עלות הפרויקט.

הכנת הדירה שלכם לצביעה

לפני תחילת הצביעה, חשוב להכין את הדירה שלכם. זה עשוי לכלול הרחקת רהיטים מהקירות, כיסוי רצפות ורהיטים עם ניילונים והזזה מהקירות, במידה ואתם מבצעים צביעת דירה לקראת מעבר דירה, מומלץ לרוקן את הבית לגמרי לפני הצביעה ולשים על הרצפה ניילונים ועל האריחים שמעל הרצפה לכסות אותם בדבק נייר.

אנחנו יודעים שזה נשמע מעייף ועבודה סיזיפית, אך במידה ותצבעו את הרצפה או את האריחים הבעל דירה יוכל לבוא אליכם בטענות וזה לא משהו שאתם רוצים שיקרה.

צביעת דירה על מנת לשנות את הבית

התמודדות עם צבע ישן ומתקלף

לפני שניתן ליישם שכבת צבע חדשה, יש להסיר כל צבע ישן ומתקלף ולהכין כראוי את משטח הקיר. זה יכול להוסיף לעלות ולזמן הדרושים לפרויקט. 

צבעי יבצע את העבודה הזאת בעצמו, אך במידה ובחרתם לבצע צביעת דירה בעצמכם, קחו שפכטל ותשייפו בעזרתו את כל הצבע המתקלף, לאחר מכן תקחו נייר שיוף עדין מאוד שלא יפגע במרקם הקיר ותחליקו את הקיר לגמרי על מנת שלא יראה הבדל של גובה בצבע לאחר הצביעה.

בחירת הגימור המתאים לצבע שלכם

הצבע מגיע במספר גימורים, ממחוספס ועד מבריק וחלק. הגימור הנכון עבורכם תלוי במראה הרצוי, כמו גם בתפקוד החדר. לדוגמה, מבריק עשוי להיות קל לניקוי אך יכול להראות פגמים ביתר קלות.

צביעת דירה במבצע: המחיר כולל את העבודה

השפעת מזג האוויר על צביעה חיצונית

אם אתם שוקלים לצבוע את את החלק החיצוני כגון הקיר בגינה, תנאי מזג האוויר ישחקו תפקיד משמעותי. התנאים האופטימליים הם בדרך כלל יבשים ומחוץ לאור שמש ישיר. 

זה לא טוב לצבוע באור שמש ישיר שכן ייבוש לא טבעי של הצבע יגרום לסדקים מיידיים בצבע ומראה לא טוב של הקיר, לכן תחכו ליום מוצל הוא הקמת סככה שתעניק לקיר צל.

הערכת זמן לפרויקט צביעת דירה

הזמן שלוקח לצביעת דירה יכול להשתנות מאוד בהתאם לגודל הדירה, מצב הקירות ומספר השכבות הנדרשות. 

צביעת חדר בודד או יעלה מן הסתם פחות מ-מחיר צביעת דירה עם 5 חדרים או צביעת דירה 100 מטר, לכן לאחר שהצבעי יגיע וייתן לכם הצעת מחיר תבקשו ממנו הערכת זמן כמה זמן יקח לבצע את הפרויקט.

ניקוי לאחר צביעה

לאחר צביעת הדירה יש לנקות את כל שאריות הצבע שנשארו או בטעות זלגו על הרצפה או האריחים, במידה ואתם צובעים את הדירה בעצמכם ונשפך צבע על הרצפה ואתם לא יודעים איך לנקות אותו, תקחו טיפה טרמפנטין (זהירות, חומר מאוד מסוכן מבחינת האדים שלו והדליקות שלו).

תשפשפו את האזור שנשפך עליו צבע, הטרמפנטין הוא מדלל נוזלי והוא יעלם כמעט כל בעיית צבע, אך שימו לב שאתם עובדים עם כפפות ומסיכה לפנים מכיוון שנשימה של האדים שלו עלולה להיות קטלנית גם לריאות וגם לעיניים.

גוון הצבע עם שכבות צבע

חשיבות תחזוקה נכונה

התחזוקה הכי נכונה של קירות בדירה היא מניעה: הקפידו לא לשים נעליים על הקירות, לפתוח את חלונות האמבטיה והחלונות במטבח שיתאווררו רוב הזמן, במידה ויש לכם ילדים הקפידו להשגיח עליהם שלא יציירו על הקירות עם צבעי שמן (סיוט להוריד צבעי שמן והם תמיד נראים דרך שכבות צבע).

התמודדות עם אזורים קשים

אזורים כמו תקרות גבוהות, חדרי מדרגות וכדומה יכולים להיות מורכבים לצביעה. במקרים בהם יש בעיות גובה תשתדלו לא לעשות עבודות שכאלה בעצמכם ותנו לצבעי מקצועי לטפל בבעייה, עבודה בגובה היא לא צחוק ויש צורך באיש מקצוע שיבצע עבודות שכאלה עם ניסיון רב.

כלים נחוצים לצביעה

מלבד צבע ומברשות, ישנם עוד כלים חיוניים לפרויקט צביעה. אלה כוללים:

  • נייר דבק
  • רולרים 
  • מגשי צבע
  • לפעמים סולמות או פיגומים.

 

לצבעי מקצועי יהיו כל הכלים הללו, שיכולים לחסוך מכם את בעיות ההוצאות והאחסון הכרוכות בקנייתם בעצמכם.

הצעת מחיר לצביעת דירה כולל צביעת תקרה

הערכת איכות עבודת צבע

לאחר צביעת הדירה תבחנו את איכות עבודת הצבע, תבדקו שהצביעה הינה אחידה ואין בעיות של נזילת צבע או מראה לא אחיד, תבדקו שלא נראת השכבת צבע הקודמת או תיקוני גבס שנעשו.

צביעה על טפט

במקרים מסוימים, ייתכן שתבחרו לצבוע על טפט. עם זאת, זה דורש הכנה זהירה כדי להבטיח משטח חלק. ייתכן שיהיה צורך להפשיט את הטפט, או להשתמש בפריימר, ששניהם יכולים להוסיף לעלות הפרויקט. תמיד מומלץ כמובן להוריד את הטפט מכיוון שהטפט עם הזמן מתקלף והוא יגרום לקילופי צבע.

כמה עולה צביעת חדר מחירון צביעת דירה

צביעת דירה יכולה להיות פרויקט משמעותי, אך בעזרת תכנון קפדני ועזרה מקצועית נכונה היא יכולה לשנות את מרחב המגורים שלכם ולהוסיף ערך לנכס שלכם. 

הבנת הגורמים השונים המשפיעים על העלות והאיכות של עבודת צבע יכולה לעזור לכם לקבל החלטות מושכלות ולהבטיח את התוצאה הטובה ביותר האפשרית. בין אם תבחרו לעשות זאת בעצמכם או להזמין איש מקצוע, שכבת צבע טרייה יכולה להפיח חיים חדשים בדירתכם.

תוכן עניינים

מבצע על צביעת דירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

או