עבודות גבס

עבודות גבס חוללו מהפכה בענף הבנייה על ידי מתן חלופה מהירה, קלה וגמישה יותר לקירות בטון.

עם מגוון רחב של שימושים, משיפוץ ועד חלוקת חלל, עבודות גבס, הן פתרון אידיאלי למגוון שימושים בענף השיפוץ והבנייה.

ריכזנו עבורכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת על סוגי הגבס הקיימים, את ההבדלים בתכנון ובנייה בגבס, אמצעי זהירות בזמן עבודה עם גבס וכיצד גבס יכול לשפר את האסתטיקה של הבית שלכם.

עבודות בגבס: תקרה מגבס

עבודות גבס: היתרונות והחסרונות

עבודות גבס מהוות פתרון רב-תכליתי בתחום הבנייה והשיפוץ. חומר זה מציע חלופה מהירה ופשוטה יותר לשיטות הישנות כגון בנייה עם בטון. יתרונות אלו, בין היתר, הובילו לשימוש נרחב בגבס, עד כי נדיר למצוא בית ללא קיר גבס אחד לפחות.

לכל חומר בניין יש את היתרונות והחולשות שלו. כדי לקבל החלטה מושכלת האם עבודות גבס מתאימות לפרויקט שלכם, חיוני להבין את היתרונות והחסרונות הללו. היתרונות כוללים מהירות עבודה, גמישות ויכולת לבצע שינויים בקלות, בעוד החסרונות נוגעים לעמידות למים ולעוצמת החומר (העמידות שלו).

עבודת גבס: עבודות גבס בסלון

יכולת השינוי של עבודות גבס

עבודות גבס מציעות תהליך בנייה מהיר בהשוואה לשימוש בבטון או פאנלים. אם אתם מחפשים לשפץ במהירות או לשנות את מבנה הקירות הפנימי של הבית שלכם, קירות גבס הם פתרון חסכוני בכסף וחסכוני בזמן.

גבס אינו מתקן קבוע. אם הצרכים של המשפחה שלכם משתנים, או אם אתם פשוט רוצים מראה חדש, תוכלו לפרק ולחדש עבודות גבס בקלות יחסית, תכונה שחסרה לקירות בטון או בלוקים.

ניתן לעצב את הגבס לפי טעמכם, מה שמאפשר עיצובים יצירתיים כמו קווים מעוגלים, מדפי גבס או כוורות גבס.

הצעת מחיר תקרות גבס

משקלו הקל של הגבס

בניגוד לקירות בטון או בלוקים, הגבס הוא קל משקל. מאפיין זה הוא יתרון עבור שיפוצניקים, וכתוצאה מכך תהליך הובלה חלק יותר ועלויות נמוכות יותר.

בנוסף להובלה, תהליך ההתקנה הוא מאוד פשוט, ישנם פרופילי פח אשר מתקינים עליהם את לוחות הגבס (ממש כמו לגו) ופרופילי הפח עצמם מחוברים לקירות הבטון.

צביעה ויצירת טקסטורה עם גבס

גבס הוא חומר שמאוד מתאים לעיצוב הבית, כמעט בכל בית שתכנסו אליו אתם תראו חור בקיר לטלוויזיה עשוי מגבס, ספריית גבס או נישת גבס.

מאוד קל לצבוע אותו, לתקן אותו ולעצב אותו מחדש.

מחירים של גבס לסלון

בעיית עמידות המים

אחד החסרונות העיקריים של גבס סטנדרטי הוא היעדר עמידות למים. עם זאת, ישנם סוגי גבס המיועדים להיות עמיד למים, המציעים פתרון לחדרי אמבטיה או מטבחים כגון גבס כחול, לוחות גבס אלה משמשים כפתרון טוב מאוד למקומות עם לחות גבוהה כגון מטבח או חדרי אמבטיה.

הפגיעות של גבס

למרות יתרונותיו הרבים, גבס הרבה יותר רגיש מקירות בטון. זהו חומר רך יחסית, כלומר הוא עשוי להיות רגיש יותר לשברים או שריטות. עם זאת, גבס קל יותר לתיקון, מה שמקל על החשש הזה (כל מה שצריך כדי לתקן חור ענק בקיר זה פלטת גבס ו2 ברגים והכל נפתר).

שימו לב שגבס הוא חומר שלא ניתן להעמיס עליו עומסים כבדים, במידה ואתם רוצים ליצור נישה או כוורת שיעמיסו משקלים גבוהים יחסית יש לעשות תכנון קפדני למען הבטיחות.

עבודות גבס מחירים

מגוון לוחות הגבס

גבס מגיע במגוון סוגים, שלכל אחד מהם מאפיינים ספציפיים. 

אלה כוללים:

 • לוח גבס לבן סטנדרטי – הגבס שכולנו מכירים, הקלאסי המוכר והאהוב.

 

 • לוח ירוק – לוח עמיד בפני רטיבות ולחות (מומלץ להשתמש בגבס כחול)

 

 • לוח ורוד – לוח עמיד בפני חום ואש, משתמשים בו לבידוד אזורים חמים במיוחד.

 

 • לוח כחול – עמיד בפני מזג אוויר, דוחה מים וסוג הגבס המומלץ ביותר לעבודה.

 

ישנם עוד סוגים של לוחות גבס לעבודות שונות.

בניית תקרות גבס

חשיבות השימוש בלוחות גבס נכונים

חשוב מאוד לבחור לפני תחילת העבודה את סוג לוחות גבס הנכונים. כך למשל שימוש בגבס עמיד במים בחדרי אמבטיה או גבס עמיד בפני אש מאחורי התנור ישמור על בטיחות ותיקונים עתידיים.

הנמכת תקרת גבס

הנמכת תקרת גבס נועדה לשימוש מכמה סיבות:

 • הסתרת מזגן מרכזי: בהמון בתים היום עדיין קיימים מזגנים מרכזיים (אנחנו עדיין חלוקים בדעות שלנו לגבי מזגן מרכזי, מצד אחד הוא יעיל וחסכוני, מצד שני הוא לא נותן אפשרות לשאר בני הבית להחליט מה הטמפרטורה שהם רוצים בחדר. אבל את השיחה הזאת נשמור ליום אחר) אחת הדרכים היותר יפות להסתיר מזגן מרכזי היא בעצם הנמכת התקרה ויצירת חלל שמפריד בין המזגן המרכזי לשאר הבית וכאשר מדליקים את המזגן המזגן לא נראה לעין.

 

 • אלמנט עיצובי לתאורה: אלמנט עיצובי נפוץ מאוד בימינו הוא תאורת פסי לד עם תקרה מונמכת. ניתן להנמיך תקרה וגם לשים עליה אלמנטים אחרים, כל אחד לפי הרצון שלו.

 

מחיר עבודות של תאורה

תקרות אקוסטיות עם גבס

בחללים בעלי תקרות גבוהות ניתן להשתמש בגבס ליצירת תקרה אקוסטית. זה עוזר לספוג רעש והד, ומשפר את איכות הצליל בחדר.

עבודות גבס שונות שניתן לראות בבתים היום:

 • נישת גבס: נישת גבס היא בעצם יחידת אחסון כמו ארון ובעצם ליצור חלל אחסון בעזרת גבס, לנישת גבס מספר שימושים: הנישה יכולה להיות בחדר הסלון לדקורציה וכאלמנט עיצובי, היא יכולה להיות בחדר הארונות כאפשרות אחסון לבגדים או בחדר הילדים כמקום אחסון לצעצועים, אין שימוש אחד לנישת גבס.

 

 • קיר גבס לטלוויזיה: היום בתים רבים בוחרים למקם את הטלוויזיה בתוך חור גבס בקיר, החור סוג של "שומר" על הטלוויזיה וגם מספק כאלמנט עיצובי במקום שהטלוויזיה תהיה בולטת מן הקיר, היא נמצאת בקו הקיר או מאחוריו.

 

 • ספריות מגבס: כמו נישה, ניתן לבנות ספריות שלמות בבית מגבס.

 

ועוד ועוד ועוד…

מחירון עבודות גבס מזנון גבס

חשיבות הצביעה לאחר התקנת קיר גבס

לאחר שבנינו קיר גבס, מאוד חשוב לצבוע את הקיר בצבע אקרילי רגיל כדי לתת לו שכבת הגנה בסיסית מפני לחות ורטיבות (גם למראה כמובן), אין צורך בצביעה מיוחדת כל שהיא אך חשוב לעשות עבודה יסודית של כמה שכבות על מנת שהקיר יחזיק כמה שיותר זמן.

חשיבות הגימור

גם לאחר התקנת הגבס, הגימורים הסופיים חשובים. פינות בולטות או עבודת שפכטל באיכות ירודה עלולים להפחית מאיכות עבודת הגבס ועלולים לגרום לבית שלכם להראות לא טוב.

כמה עולה עבודת גבס

החשיבות של קבלן גבס מיומן

המורכבות של עבודות גבס מחייבת מומחיות של קבלן גבס מקצועי. בחירת סוג הגבס הנכון ותשתית הפרופיל הנכונה היא משימה שעדיף להשאיר לאנשי מקצוע.

 • ביצוע נחות יכול להוביל לבעיות כמו קירות עקומים או גימורים באיכות נמוכה. במקרה הגרוע, שימוש בחומרי גבס לא מתאימים באזורים קריטיים עלול להוות סכנה.

 

 • שימוש בגבס לבן סטנדרטי בחללים לחים כמו חדרי אמבטיה עלול להוביל להידרדרות מוקדמת במצב הקיר. בחירה בגבס עמיד במים יכולה לחסוך לכם כאבי ראש עתידיים ועלויות נוספות.

 

 • כשמדובר בתחומים כמו ארונות חשמל או מטבחים, שימוש בגבס עמיד בפני אש יכול לשפר משמעותית את הבטיחות. זו סיבה נוספת לכך שההדרכה של קבלן גבס מקצועי היא הכרחית.

 

 • אחד השיקולים המרכזיים בעיצובי גבס, כמו מדפים או מזנונים, הוא יכולת נשיאת העומס שלהם. עומס יתר על מבני גבס עלול לגרום לכשל מבני, ולכן תכנון מראש הוא קריטי.

 

 • למרות שעבודת גבס יכולה להיות חסכונית ומהירה יותר משיטות מסורתיות, לא ניתן להפריז בחשיבותה של איכות הביצוע. אנשי מקצוע מיומנים מבטיחים אריכות ימים, אסתטיקה ואיכות בכל עבודות הגבס.

 

מחיר בניית תקרה אקוסטית

מחירון עבודות גבס – עבודות גבס מחירים – כמה עולה הנמכת תקרה, בניית קיר גבס, מזנון גבס ועוד:

 • הנמכת תקרה גבס: הנמכת תקרת גבס תנוע בין 250-450 ש"ח למ"ר. המחיר יכול להתשנות אם התקרה צפה.

 

 • בניית קירות גבס: בניית קירות גבס נע מאזור 250-450 ש"ח למ"ר.

 

 • עבודות גבס מיוחדות: עבודות גבס מיוחדות כגון נישות גבס, עיצובים בגבס מיוחדים, תאורה נסתרת או מזנון מגבס משתנים פר עבודה, לא ניתן לתת הערכת מחיר לעבודות שכאלה לפני שנלקחו המידות המתאימות ונבדקה מורכבות העבודה. אתם יכולים לקחת בחשבון שרוב עבודות הגבס לא יעלו לרוב מעל 500 ש"ח למ"ר.

 

 • קרניז גבס: מיועד להסתרה של גופי תאורה ומשמש כאלמנט עיצובי מנצח בעיקר בחללי אירוח כגון סלון, קרניז גבס נועד להסתיר צינורות וגופי תאורה ומשמש כאלמנט עיצובי בעיצובים מתקדמים. מחיר בניית קרניז גבס נע באזור ה-300-400 ש"ח למ"ר.

 

 • מחיר בידוד בעזרת גבס: גבס נועד לשימוש גם כאמצעי בידוד לאקוסטיקה ורעשים, הגבס עצמו אינו משמש כאמצעי בידוד הכי יעיל לרעשים אבל בעזרת חומרי בידוד כגון צמר סלעים ניתן להשיג תוצאות בידוד טובות, מחיר בידוד אקוסטי ינוע באזור ה-300-550 ש"ח למ"ר.

 

עבודות גבס מציגות פתרון רב-תכליתי ויעיל לצרכי בנייה ועיצוב שונים. מיצירת עיצובים מורכבים ועד להקמה מהירה של קירות או תקרות, עבודות גבס חוללו מהפכה בתעשיית הבנייה. עם זאת, חשוב להתייחס לסוג הגבס המתאים לכל פרויקט ולהעסיק קבלן גבס מיומן ומנוסה כדי להגיע לתוצאות מיטביות.

תוכן עניינים

מבצע על צביעת דירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

או